Hoppa till sidans innehåll

Resultat Skinkspelen

15 DEC 2021 08:29
Vi vill tacka alla för era insatser som gjorde Skinkspelen så lyckade. Grattis till vinnarna och en fortsatt bra advent.
  • Skapad: 15 DEC 2021 08:29

Resultat Skinkspelen 4 december 2021

Handicap Vinnare

  1. Söderström Anders, IFK Visby, + 14
  2. Öberg Zebastian, IFK Visby, + 9
  3. Andersson Bo, Visby IF Gute BTK, + 5
  4. Dalby Jonas, IFK Visby, + 5

Final: Söderström Anders - Öberg Zebastian 18-21, 21-13, 22-20

Semi: Söderström Anders - Andersson Bo 21-17, 17-21, 21-14

Semi: Öberg Zebastian - Dalby Jonas 21-18, 23-21

 

Handicap Tröst

  1. Dahlberg Albin, Levide IF, + 9
  2. Glasner Oskar, Visby IF Gute BTK, + 18
  3. Jakobsson Melvin, IFK Visby, + 17
  4. Wahlgren Johannes, Klintehamns IK, + 5

Final: Dahlberg Albin - Glasner Oskar 12-21, 23-21, 21-19

Semi: Dahlberg Albin - Jakobsson Melvin 13-21, 23-21, 22-20

Semi: Glasner Oskar - Wahlgren Johannes 21-19, 21-15

 

Rankingstegen Div. 2

  1. Gudinge Lucas, IFK Visby
  2. Willmes Lucas, IFK Visby
  3. Edlund Elton, IFK Visby
  4. Mehlqvist Loke, IFK Visby
  5. Jakobsson Melvin, IFK Visby
  6. Glasner Oskar, Visby IF Gute BTK

Final: Gudinge Lucas - Willmes Lucas 11-7, 11-9, 7-11, 15-13

Semi: Gudinge Lucas - Edlund Elton 11-8, 11-4, 11-7

Semi: Willmes Lucas - Mehlqvist Loke 11-9, 12-10, 11-9

Kvart: Edlund Elton - Jakobsson Melvin 11-3, 14-12, 12-10

Kvart: Mehlqvist Loke - Glasner Oskar 11-9, 12-10, 7-11, 11-9

 

Rankingstegen Div. 2 B

  1. Lindahl Oscar, IFK Visby
  2. Ylipää Arvid, Visby IF Gute BTK
  3. Norberg Vindela, Visby IF Gute BTK
  4. Jakobsson Elton, IFK Visby

Final: Lindahl Oscar - Ylipää Arvid 11-8, 11-5, 11-6

Semi: Lindahl Oscar - Norberg Vindela 11-8, 5-11, 11-7, 11-7

Semi: Ylipää Arvid - Jakobsson Elton 11-6, 11-5, 11-5

 

Singel 1-3

  1. Viberg Jeff, IFK Visby
  2. Dalby Jonas, IFK Visby
  3. Kuru Muhammed Ali, Visby IF Gute BTK
  4. Wahlgren Johannes, Klintehamns IK
  5. Öberg Zebastian, IFK Visby
  6. Paulsson Stefan, Visby IF Gute BTK
  7. Kundler Rafael, IFK Visby
  8. Andersson Bo, Visby IF Gute BTK

Final: Viberg Jeff - Dalby Jonas 11-7, 11-3, 11-3

Semi: Viberg Jeff - Kuru Muhammed Ali 12-10, 11-5, 11-6

Semi: Dalby Jonas - Wahlgren Johannes 11-9, 9-11, 7-11, 12-10, 11-9

Kvart: Viberg Jeff - Öberg Zebastian 11-7, 11-2, 11-6

Kvart: Jonas Dalby vann på WO mot Stefan Paulsson

Kvart: Kuru Muhammed Ali - Kundler Rafael 11-7, 11-5, 11-9

Kvart: Wahlgren Johannes - Andersson Bo 11-8, 11-3, 11-8

 

Singel 1-3 B

1.. Rosén Markus, IFK Visby

2 Dahlberg Albin, Levide IF

  1. Cedeskog Stefan, Visby IF Gute BTK
  2. Hökby Edvard, Visby IF Gute BTK

Final: Rosén Markus - Dahlberg Albin 7-11, 11-7, 11-8, 11-5

Semi: Rosén Markus - Cedeskog Stefan 11-9, 11-5, 9-11, 11-9

Semi: Dahlberg Albin - Hökby Edvard 5-11, 11-7, 10-12, 11-9, 11-7

 

Rankingstegen Div. 1

  1. Öberg Leo, IFK Visby
  2. Allmungs Elmer, Levide IF
  3. Dahlbom Gusten, Visby IF Gute BTK
  4. Jansson Johannes, IFK Visby
  5. Lindgren Toby, Levide IF
Skribent: Torsten Hökby
E-post: Adressen Gömd

GEAB Gotlands Energi

BostadÖliv Fastighetsmäklare

Kränku

www.sydsport.com

ICA Torgkassen Visby

Visby Screen 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

besöksräknare
räknare

Postadress:
Visby IF Gute BTK - Bordtennis
c/o Henrik Nolmark, Sundre Digrans 708
62330 Burgsvik

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: henrik.nolmark@nodeo...

Se all info